wtorek, 15 listopada 2016

Drabble "Maj"

Cześć :) Zapraszam was na drabble, które napisałam kiedyś na konkurs, ale finalnie utknęło gdzieś na dnie komputera, smutne i zapomniane. O, i komentarze karmią Wena!
***

Hogwart od zawsze kolekcjonował znakomitości, więc rząd grobów czarodziejów poległych w bitwie nikogo nie dziwi. Hermiona wzdycha, zaciska pięści i rusza przed siebie. 
Pomnik upamiętniający Lavender jest niewielki. Stoją na nim świeże, fioletowe kwiaty. 
Dalej widać skromne mogiły należące do Remusa i Nimfadory, i nawet do małego Colina Creeveya (małego, bo wojna nie pozwoliła mu nigdy stać się wielkim). 
Kiedy Hermiona podchodzi do najokazalszego pomnika z białego marmuru, na którym wygrawerowano: Albus Dumbledore, dyrektor, uświadamia sobie, że wysokość nagrobków wcale nie mówi nic o wartości czarodzieja pod nimi spoczywającego - pozwala zaś ukryć wszystkie tajemnice, których mag nie zdążył zdradzić.

***

2 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi się zdanie o Colinie, jest bardzo piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko, wiesz, to pierwsze zdanie, gdzie mówisz o tym, że Hogwart jest kolekcjonerem i masz na myśli groby... rusza, nie powiem.
  A to o Colinie, matko. Nawias, uwielbiam nawiasy, ale ten jest chyba za mocny, mamy święta, czemu mi to robisz?!
  A ostatnie zdanie o wielkości nagrobka w stosunku do jego tajemnic... nie wpadłabym na takie nawiązanie, mega propsy. Rzeczywiście, nagrobek Albusa mówi przede wszystkim o jego tajemnicach...
  Pozdrawiam ciepło i życzę wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń